EN-TEXT - ČESKÁ CELULÓZA

CO TO JE EN-TEX?

Izolace z mikro vláken přírodního původu, zejména z bavlny, a tedy z obnovitelných zdrojů. Šetří přírodní zdroje, energii a životní prostředí.


Z ČEHO JE EN-TEX VYROBEN?

Recyklací čistých a zdravotně nezávadných textilních výrobků. Přidáním ekologických aditiv je výrobek chráněn proti hlodavcům, hmyzu a jiným škůdcům, plísním a před ohněm.

JAKÉ JSOU HLAVNÍ VLASTNOSTI EN-TEX?

Při kontaktu s ohněm nehoří a netaví se, nedá proniknout ohni do dalších částí stavby ve srovnání s izolací z minerálních vláken. Velmi dobře dýchá, nesesedá se a tepelně izoluje, není toxický, neobsahuje formaldehyd a nezpůsobuje podráždění pokožky. Ve srovnání s dalšími izolacemi má jen nepatrnou tepelnou vodivost a daleko vyšší měrnou tepelnou kapacitu.

JAK SE EN-TEX POUŽÍVÁ?
Do všech dutin ve starších střešních konstrukcích, do nových konstrukčních prvků do střech, stropních konstrukcí, obvodových stěn i příček. Je vhodný do všech typů staveb tj. do běžných domů, nízkoenergetických, pasivních, novostaveb i rekonstrukcí, do obytných domů, bytových domů, výrobních hal, škol. atd.

HLAVNÍ VÝHODY EN-TEX

Má lepší tepelné účinky o téměř 40% ve srovnání s izolací na bází minerálních vláken a je cenově výhodnější. Při výrobě nezatěžuje životní prostředí a jako přírodní materiál v sobě váže CO2.

APLIKACE EN-TEX

Izolace je aplikována převážně zafoukáním speciálními stroji TAJFUN (100% český výrobek).

Máte zájem ale máte ještě otázky?

Zavolejte nám a my Vám všechny otázky rádi zodpovíme. Nebo nás můžete kontaktovat pomocí emailu. Je na Vás, kterou z možností si vyberete. Společně se dohodneme jaká varianta foukané izolace bude pro Váš objekt nejlepší.

Informační leták EN-TEX ke stažení zde
Tabulka objemových hmotností pro správnou aplikaci EN-TEXu

© Copyright 2012 Foukané izolace Javůrek. All rights reserved.